Diagnoza w postaci raportu zostanie przedstawiona w poszczególnych województwach oraz samorządach objętych działaniem. To ważne, aby uwzględniał on jak najszerszą perspektywę różnych liderek i liderów, organizacji, instytucji i grup ze środowisk mniejszościowych i migranckich – zwłaszcza z małych miejscowości i ośrodków wiejskich, który głos nie zawsze jest słyszalny w ogólnopolskiej debacie publicznej. Końcowy raport powstanie w oparciu metody badawcze i dane zebrane z ankiet przygotowanych we współpracy z Katedrą Etnologii i Antropologii Kulturowej Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Metodologię badawczą i ankiety opracowała dr hab. Katarzyna Majbroda. Raport dot. potrzeb organizacji mniejszościowych i migranckich z czterech województw: dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego i podlaskiego wraz z rekomendacjami dla samorządów dr hab. Katarzyna Majbroda przygotuje we współpracy z dr hab. Jarosławem Syrnykiem, prof. Uniwersytetu, Prodziekanem ds. dydaktyki niestacjonarnej i kontaktów z pracodawcami.
Podczas tworzenia diagnozy chcemy poznać:
- bieżącą sytuację organizacji, grup i liderek / liderów (zakres działań, źródła finansowania, sieci współpracy itp.)
- bariery, z którymi stykają w życiu społecznym np. we współpracy w środowisku lokalnym i z samorządem;
- potrzeby i pomysły na rozwój organizacji
Pracujesz w NGO migrantów lub mniejszości narodowych? Wypełnij ankietę i powiedz nam i samorządom jak lepiej wesprzeć aktywność obywatelską i współpracę obcokrajowców oraz mniejszości narodowych i etnicznych.
W razie jakichkolwiek pytań dotyczących ankiety lub procedur, prosimy o kontakt pod adresem poczty elektronicznej: lesya@kalejdoskopkultur.pl