Rzecznicze spotkanie Koalicji KOMM online / 11 stycznia 2024 r. / zarejestruj się

Drodzy członkowie Koalicji Mniejszości Narodowych i Migrantów KOMM,

zapraszamy na kluczowe dla nas spotkanie Koalicji KOMM, które odbędzie się już na początku przyszłego roku!

Kontynuacja pracy Koalicji w szerokim gronie, jest dla nas kluczowa z punktu widzenia ukonstytuowania się nowych władz w Polsce na szczeblu rządowym – na wiosnę czekają nas wybory samorządowe. Zależy nam, żeby reprezentatywność i głos mniejszości narodowych i etnicznych, migrantek-ów, osób uchodźczych nie został pominięty przy powstawaniu polityki migracyjnej i integracyjnej oraz by nasze sprawy były ważne dla decydentów.

Naszą ideą jest powołanie Rzecznika ds. mniejszości narodowych i etnicznych, migrantek/-ów i osób uchodźczych wraz z organem doradczym w formule Rady Konsultacyjnej reprezentującej środowisko organizacji związanych z mniejszościami, społecznością migrancką i uchodźczą.

W związku z tym chcemy zaprosić Państwa do wspólnej pracy nad takim projektem. Przymierzamy się do działań rzeczniczych na poziomie rządowym, ale przede wszystkim najpierw chcemy usłyszeć Was głos.

W związku z powyższym po dość długiej przerwie chcemy Was zaprosić na kolejne spotkanie sstrategiczne Koalicji KOMM w FORMACIE ONLINE, które odbędzie się 11 stycznia 2024 r., aby usłyszeć Państwa stosunek do dalszych kroków rzeczniczych. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa za pomocą formularza lub bezpośrednio na email Sekretarza KOMM: snizhana@kalejdoskopkultur.pl

Agenda spotkania:

  1. Runda powitalna (20 minut)
  2. Rzecznik ds. mniejszości narodowych i etnicznych, migrantek/-ów i osób uchodźczych + Rada Konsultacyjna (nazwa, poziom – lokalny czy narodowy, zakres kompetencji, umocowanie w administracji) – burza mózgów (40 minut)
  3. Otwarta dyskusja (60 min)
  • Dlaczego chcemy/nie chcemy takiego rozwiązania?
  • Jaki problem rozwiążemy tym rozwiązaniem?
  • Jak to działa w innych państwach?
  • Zastanowimy się jakich mamy wokół siebie liderów opinii i decydentów, którzy mogliby wesprzeć nas w procedowaniu potencjalnej instytucji Rzecznika.

 

 

Aby wziąć udział, wypełnij formularz ↓

0 Comments

No Comment.