II Spotkanie Sieciujące KOMM już 20 października – zapraszamy!

Skąd jesteśmy, czego potrzebujemy, jakie mamy oczekiwania względem dalszej współpracy – to główne pytania, które patronowały pierwszemu strategicznemu spotkaniu Koalicji Organizacji Mniejszościowych i Migranckich. Po wakacyjnej przerwie chcemy, by współpraca naszych środowisk nabrała tempa, dlatego zapraszamy na kolejne spotkanie sieciujące, które odbędzie się 20 października 2021, o godzinie 16:00 na platformie Zoom.


Podczas spotkania:

  • będziemy pracować nad tekstem koalicyjnej deklaracji współpracy,
  • omówimy założenia i plany związane z Forum Organizacji Mniejszościowych i Migranckich, które odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w Przemyślu,
  • przedstawimy plany dotyczące powstającego serwisu internetowego koalicji.

W pierwszym spotkaniu wzięło udział prawie 40 przedstawicielek i przedstawicieli różnych organizacji i grup nieformalnych. Ostatnia część spotkania upłynęła na wspólnej pracy nad założeniami i celami powstającej koalicji organizacji mniejszościowych i migranckich. Dyskusja między uczestniczkami i uczestnikami skupiła się przede wszystkim na kwestii wyboru / relacji między trzema modelami współpracy: networkingiem (wymiana doświadczeń i zasobów), współpracą projektową (wspólne pisanie i realizacja projektów) oraz działaniami opiniotwórczymi i lobbingowymi (na rzecz zmian w prawie etc.).

Punktem wyjścia do dalszej współpracy ma się stać manifest / deklaracja koalicyjna, która będzie stanowić najmniejszy wspólny mianownik między interesami i potrzebami różnych grup tworzących przyszłą koalicję.  Szkic manifestu do wspólnej pracy podczas kolejnego spotkania zostanie przesłany do wszystkich zarejestrowanych uczestniczek i uczestników na kilka dni przed terminem spotkania.

Nasza koalicja jest nadal otwarta: nawet jeśli nie brali Państwo udziału w pierwszym spotkaniu, gorąco zachęcamy do dołączenia na obecnym etapie. Nie muszą Państwo należeć do formalnej organizacji, wystarczy, że działacie w ramach lub na rzecz grupy złożonej z migrantów i migrantek lub przedstawicielek i przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych.

Aby otrzymać link do spotkania, prosimy o wypełnienie formularza 

👉 forms.gle/5uGYQEZ8LEUE8Kta6

Uwaga! Osoby, które brały udział w pierwszym spotkaniu nie muszą ponownie wypełniać formularza. Link do spotkania zostanie wysłany na adres mailowy podany podczas poprzedniej rejestracji.

Zapraszamy!

Spotkania Koalicji odbywać się będą w języku polskim, ale jeśli nie władasz nim na poziomie wystarczającym na udział w spotkaniu – zgłoś nam taką potrzebę. Zastanowimy się jak umożliwić Ci komfortowy udział.

W razie pytań uzupełniających – pisz: lesya@kalejdoskopkultur.pl

0 Comments

No Comment.