Debata «‎Wiza, równość, obywatelstwo»

Debata «‎Wiza, równość, obywatelstwo» | 21.06.2024, 21.00

Debata «‎Wiza, równość, obywatelstwo» — dyskusja o migrantach, pracy dla migrantów i zmianach w społecznym postrzeganiu migracji.

W ramach III Festiwalu Teatru na faktach „Rzeczy zbędne” organizowanego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego zapraszamy na debatę, w której Fundację Kalejdoskop Kultur będzie reprezentować  psycholożka Angela Tretiakova.

Data: 21.06.2024, 21.00

Miejsce: Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego

Wstęp wolny!

 

Punktami wyjścia do dyskusji będą zarówno losy polskich migrantów za granicą, jak i życie mniejszości w Polsce. Od niedawna w Polsce istnieje związek zawodowy kurierów rowerowych pracujących za pomocą aplikacji, tymczasem coraz więcej osób przybywa do naszego kraju z powodów ekonomicznych i staje się tanią siłą roboczą. Ten nielegalny proceder zapoczątkował ogromny kryzys polityczny. Wciąż tysiące, a może nawet dziesiątki tysięcy osób znajduje się w Polsce bez dokumentów, bez prawa pobytu i bez możliwości bezpiecznego powrotu.

Prowadzący: Henryk Mazurkiewicz

Goście: Tomasz Bauer, Jakuba Frączyk, Leszek Gaś, Natalia Gebert, Agata Katarzyna Kluczewska, Natallia Levanava, Katarzyna Przyborska, Angela Tretiakova.

Angela Tretiakova jest psycholożką, terapeutką Gestalt. Pracowała z ofiarami przemocy w rodzinie oraz sprawcami przemocy w Centrum Spraw Kobiet i Rodziny w Kijowie. Była także psychologiem przy Radzie Nadzorczej Kijowa w komisji ds. praw do ochrony dzieci. Trzeci rok wspiera uchodźców w Polsce. Ma doświadczenie w pracy z wojskowymi. Stale prowadzi grupy wsparcia dla migrantów oraz dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej. Jest autorką i trenerką grup wsparcia dla osób, które straciły bliskich. Współpracuje z Fundacją Kalejdoskop Kultur.

 


Organizatorzy festiwalu: Instytut Grotowskiego, Teatr na faktach

Proj. Dorota Bator

Program i szczegóły: https://grotowski-institute.pl/projekty/festiwal-teatru-faktach-2024/